Sposoby dzięki jakim uda się powiększyć zdolność kredytową.

Chcąc uzyskać kredyt przez bank niezbędne jest, aby posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Wraz ze zmianą przepisów regulujących kredyty gotówkowe oraz hipoteczne ta droga może być nieco bardziej skomplikowana.

Na samym początku warto się zapoznać z terminem zdolności kredytowej. W uproszczeniu dotyczy to możliwości spłaty zaciągniętego kredytu w terminach oraz wysokości jakie można zdefiniować w umowie. Przy takiej ocenie, bank będzie brać pod uwagę dochody netto oraz innego rodzaju wydatki. W teorii to każdy z banków do jakiego będziemy się udawać w potrzebie wzięcia pożyczki zastosuje własne wzory mogące być potrzebne do oszacowania zdolności kredytowej. Istnieją również istotne czynniki o jakich warto powiedzieć w odniesieniu do obliczenia zdolności kredytowej. Są rzeczy jakie mogą zostać dodatkowe brane pod uwagę w przypadku ubezpieczenia dodatkowego. Do nich z pewnością warto zaliczać m.in. stan cywilny, stałe dochody, liczba osób zostających w gospodarstwie domowym, wykształcenie oraz status zawodowy, wartość kredytowanej nieruchomości.

Jeśli nie będzie występować promocyjna, sprofilowana oferta to w większości przypadków małżeństwo ma zdecydowanie większe szanse na otrzymanie kwoty w odniesieniu do samotnej osoby. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim warto uświadomić sobie to iż nawet dwie nieduże pensje są zdecydowanie lepsze i pewniejsze aniżeli jedna wypłata. Istotna kwestia dotyczy także historii kredytowej. Bardzo często banki są w stanie zweryfikować to czy wcześniej miało się jakiś kredyt i nastąpiło jego spłacenie. W przypadku problemów z regularną spłatą kredytu można liczyć się z odmową. Małżeństwo z dwójką dzieci nie będzie zbyt wiarygodne dla banku. Większa liczba członków rodziny oznaczać będzie większą ilość osób do utrzymania. Zdecydowanie lepiej jest posiadać wyższe wykształcenie. Ta sama sytuacja dotyczy statusu zawodowego. Prowadząc działalność gospodarczą wygląda się zdecydowanie bardziej wiarygodnie w oczach banku. Czynnik jaki będzie również istotny dotyczy także wartości kredytowanej nieruchomości. Prawda jest taka iż ta sytuacja dotyczy tylko i wyłącznie kredytu hipotecznego. Pamiętanie o takiej zasadzie jest niezwykle istotne.

Zobacz także:  Potrzebujesz kasy weź świadomie kredyt gotówkowy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.