Nie dali ci kredytu? Przeczytaj co możesz zrobić.

Jeśli zostałeś oddelegowany z wnioskiem do nowej karty kredytowej lub pożyczki, możesz podjąć kroki, aby zrozumieć, dlaczego. Są też rzeczy, których powinieneś unikać, bo one mogą sprawić, że nawet trudniej będzie uzyskać kredyt w przyszłości. Dowiedz się więcej o alternatywnych sposobach zaciągania pożyczek, aby rozważyć lub unikać takich postępowań.

Co należy powiedzieć, jeśli odmówiono kredytu lub pożyczki?

Jeśli odrzucasz kredyt lub pożyczkę, w wyniku przeszukania Twojego pliku referencyjnego kredytodawca powinien poinformować o tym firmę pożyczkową i poinformować o tym, która agencja kredytowa z tego korzystała. Możesz skontaktować się z agencją kredytową, poprosić o kopię swojego pliku. Możesz też zapytać pożyczkodawcę, dlaczego ci odmówili – i jakie informacje są z tym związane – ale nie muszą szczegółowo wyjaśniać.

Jeśli zauważysz błąd w pliku kredytu, napisz do referencyjnej agencji kredytowej i poproś o skorygowanie.

Upewnij się, że wyjaśnią ci, dlaczego się mylisz, i dołącz wszystkie dowody, które masz. Agencja ma 28 dni na działanie. Odpowiednie szczegóły w raporcie z kredytem zostaną oznaczone jako

kwestionowane

podczas ich zbadania. Jeśli odmówiono ci udzielenia pożyczki lub odmówiono karty kredytowej, pomyśl bardzo uważnie przed złożeniem wniosku o zwiększenie kredytu. Wszystkie Twoje aplikacje kredytowe – udane lub nie – będą widoczne w Twoim pliku kredytowym.

Kilka aplikacji w krótkim czasie może sprawić, że kredytodawcy myślą, że jesteś zdesperowany do uzyskania gotówki. Może to źle wpłynąć na ocenę kredytową. Twoja ocena kredytowa ma wpływ na to, czy możesz uzyskać kredyt i ile możesz pożyczyć.

Może to mieć wpływ na stopę procentową, jaką można obciążyć.

Co zrobić następnie?

Jeśli musisz pożyczyć na spłatę innych długów…

Jeśli szukasz wypożyczenia, aby spłacić inne długi lub by móc płacić rachunki i koszty utrzymania pod koniec miesiąca, to warto rozmawiać z doradcą ds. Długów, jak najszybciej. Będą mogli pomóc Ci wymyślić plan i uniknąć wejścia coraz głębiej w dług. Aby uzyskać więcej informacji, szukaj ich w sieci.

Dowiedz się więcej na temat tego gdzie można uzyskać bezpłatne porady dotyczące długów

Jeśli szukasz finansowania zakupu i może sobie na to pozwolić…

Jeśli szukasz kredytu na sfinansowanie zakupu, takiego jak zakup samochodu, a możesz sobie pozwolić na spłatę kredytu lub pożyczki, sprawdź swoją ocenę kredytową. Możesz to zrobić, zdobywając raport o kredytach – może to mieć decydujące znaczenie w wpływaniu na decyzję kredytodawcy o tym, czy dać Ci kredyt, czy nie. Skontaktuj się z jedną lub kilkoma agencjami referencyjnymi w celu poproszenia o kopię swojego raportu.

Przeczytaj nasz poradnik na temat sprawdzania raportu kredytowego.

Istnieje wiele organizacji oferujących darmowe, poufne porady dotyczące długów. Jeśli musisz pożyczyć trochę pieniędzy i można sobie pozwolić na spłatę, istnieją inne opcje poza kartami kredytowymi i pożyczkami osobistymi.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.