Najlepsze oprocentowanie lokat w lipcu 2014

Myśląc o wakacjach najczęściej pierwszymi skojarzeniami, które naturalnie nasuwają się są wydatki, które są nierozłącznym elementem związanym z urlopem, wyjazdami w kraju lub za granicą, letnią przerwą od szkoły dzieci oraz dobrymi warunkami do przeprowadzania remontów w ogrodzie bądź mieszkaniu. Warto jednak zastanowić się co zrobić jeżeli jednak lipiec nie oznacza dla nas dodatkowych wydatków i posiadamy wolne środki lub oszczędności, które systematycznie powiększamy.

Lokaty są wciąż popularne i dla Polaków stanowią najpopularniejszy sposób na lokowanie jakichkolwiek pieniędzy, które chcemy przeznaczyć na konkretny cel lub po prostu staramy się odłożyć gotówkę na przyszłość. Jeżeli zatem pragniemy zagwarantować naszym oszczędnościom jak najlepsze warunki czyli przede wszystkim to, że będą one osiągały jak najwyższe profity.

Dlatego też warto śledzić wszelkie nowe informacje, które mogą znacznie zmienić nasze nastawienie do konkretnej oferty lub banku. Choć oprocentowanie lokat bankowych wciąż może wielu osób nie zadowalać, musimy czekać na zwiększenie się stóp procentowych ustanawianych przez NBP. W obecnej chwili najkorzystniejszymi lokatami są te krótkoterminowe, które umożliwią szybką reakcję z naszej strony gdy oferty depozytów będą posiadać coraz wyższe odsetki i będziemy mogli wybrać atrakcyjniejszą usługę. Zanim jednak to nastąpi przyjrzyjmy się lokatom bankowym, które w lipcu bieżącego roku stanowią najciekawsze oszczędnościowe produkty skierowane do klientów indywidualnych.

  1. Idea Bank

Bardzo dobra lokata terminowa dla nowych klientów Idea Banku, którzy tym produktem dopiero zaczynają zapoznawać się z ofertą instytucji. Najwyższe oprocentowanie, które wynosi 5,00% w skali roku dla środków zdeponowanych na koncie. Usługa obejmuje okres maksymalnie trzech miesięcy i po tym okresie jest automatycznie odnawiana na warunkach tradycyjnej lokaty z niższym oprocentowaniem, jednak bez problemu możemy zakończyć współpracę z bankiem po okresie promocyjnym. Niestety stali klienci banku nie będą mogli skorzystać z tej oferty i muszą zadowolić się tradycyjnym depozytem.

  1. Getin Bank

Sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku lokaty Idea Banku, Getin Bank gwarantuje 4,50% odsetek w skali roku dla środków, które zasilą lokatę 2 miesięczną. Dotyczy to jednak tylko nowych klientów banku. Ponadto lokata także jest automatycznie odnawialna, na warunkach standardowej lokaty, której oprocentowanie jest dużo niższe. Aby utworzyć depozyt nie musimy jednak zakładać rachunku osobistego w placówce, co tej oczywiście atutem, jeżeli interesuje nas tylko skorzystanie z promocji dla nowych użytkowników.

  1. BGŻ Optima

Kolejna z pośród lokat krótkoterminowych, jej oprocentowanie wynosi 4,00% i także daje perspektywę dobrze ulokowanych środków. Poza tym usługa skierowana jest do wszystkich, zarówno nowych jak i stałych klientów banku. Wymogiem założenia lokaty jest równoczesne założenie lub posiadanie wcześniej utworzonego rachunku osobistego. Jest to jednak produkt także godny polecenia, który nie będzie narażać użytkowników na dodatkowe opłaty lub jakikolwiek dyskomfort w trakcie korzystania z usług. Depozyt na którym zamrozimy pieniądze otwiera się na 3 miesiące, tak jak w przypadku lokaty Idea Banku.

Wszystkie te produkty zapewniają pewny zysk, bez ryzyka utraty oszczędności czy osiągnięcia mniejszych niż zakładane pierwotnie odsetki. Dlatego jeśli chcemy ulokować wolne środki i nie martwić się o ich los, a w spokoju oczekiwać na zakończenie się umowy, która przyniesie uregulowane profity, chroniące oszczędności przede wszystkim przed zmianą inflacji, powinniśmy bez zwłoki nawiązać współpracę z instytucją, która zapewnia nam satysfakcjonujące warunki. Nie od dziś wiadomo, że im szybciej zaczniemy oszczędzać z tym większą łatwością będziemy regularnie odkładać pieniądze na ustalony cel.  

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.