Kredyt gotówkowy oraz jego plusy i minusy

Chęć realizowania planów materialnych takich jak podróże, zakupy itp. wymagają posiadania gotówki. W zależności jak bardzo wysoko stawiamy poprzeczki tyle środków będzie nam niezbędna. Kiedy jednak chcemy postawić na osobiste oszczędności czas realizowani naszych planów znacznie się wydłuża a cel oddala. Dla wielu rozwiązaniem stał się prosty i tani kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem i niskimi ratami. Banki widząc to co dzieje się na rynku kredytowym stara się tak komponować oferty by znacząco wpływały na nasze działanie. Ta skuteczna metoda ma swoje plusy i minusy. Postarajmy się wykazać, dlaczego warto sięgać po kredyty gotówkowe, lecz powiedzmy również czego trzeba się wystrzegać by nie popaść w kłopoty finansowe.

Nasza wiarygodność kredytowa.

To co nas przyciąga mówiąc o kredytach gotówkowych to możliwość szybkiej ingerencji w nasz plan. Mamy świadomość, że kredytowanie będzie skuteczne tylko wtedy, kiedy środki zostaną nam udzielone w szybkim czasie, zazwyczaj wtedy, kiedy pojawiła się potrzeba którą trzeba zaspokoić. By tak było w praktyce warto odpowiednio wcześniej zadziałać na rzecz naszej wiarygodności. To ona odpowiada za impuls wiodący nas do szybkiego załatwienia gotówki. Wiarygodność kredytowa to nie to samo co historia kredytowa, ale działająca na podobnej zasadzie. Wiarygodność to inaczej jakość teraźniejsza naszej zdolności wyrażona w takich aspektach jak praca, którą wykonujemy i ilość środków które regularnie pojawiają się na naszym rachunku bankowym jako wynagrodzenie. Wiarygodność dla banku jest gwarancja, że na bieżąco poradzimy sobie w spłacie kredytu.

Niewątpliwie plusem w zaciągnięciu kredytu jest okoliczność, że znacznie szybciej możemy mieć to co jest nam bardzo potrzebne. Poza tym korzystanie z wniosków online dają kredytobiorcy tą swobodę, w której nie musi się spieszyć i stresować. Gotówkę otrzymuje w 15 min. Taki wynik coraz częściej skłania do szukania rozwiązań kredytowych. By wszystko przebiegało w sposób zaplanowany musimy pamiętać o naszej zdolności kredytowej. Szybka decyzja jest uzależniona będzie 90% od naszej sytuacji zapisanej w historii kredytowej.

Zobacz także:  Polepszenie własnej zdolności kredytowej

Nieregularna spłata zobowiązania kredytowego.

To co jest czynnikiem oddalającym nas od wartości gotówkowej to nasze błędy. Jeżeli mieliśmy kredyt i spłacaliśmy raty w nieregularny sposób będzie to widoczne w naszej historii. Niestety wszelkie zabiegi zakamuflowania tego faktu nie przyniosą żadnych rezultatów. Bank może udzielić nam kredytu nie korzystając z BIK – czyli Biura Informacji o kredytobiorcach, ale samo pozbawia się pewności, że współpraca jaką podejmie z nami będzie bezpieczna. Można powiedzieć, że jest to minusem działającym i niekoniecznie sprawiedliwie oceniającym nasze intencje jako kredytobiorców. Różne sytuacje i okoliczności mogły spowodować, że dany kredyt spłacaliśmy tak a nie inaczej a konsekwencja przez znacząco długo będzie ciążył na naszej drodze do marzeń i wydatków.

Innym aspektem, który może okazać się dla nas wyzwaniem jest fakt, że wyższe kwoty dla osoby z niskimi dochodami są praktycznie nie osiągalne. Jeżeli na horyzoncie nie zanosi się na podwyższenie naszych dochodów nikłe szanse, że bank udzieli nam kredytu znacznie przewyższające nasze zdolności i wiarygodność. Rozwiązaniem może okazać się wyszukanie żyranta bądź żyrantów by w naszym kredycie gotówkowym odegrali rolę asystentów, pewników, którzy zagwarantują swoją osoba a konkretnie własną historia poświadczą o naszej pozytywnej intencji. Minusem jest jednak to, że ciężko skłonić lub przekonać osoby trzecie by ręczyły swoja sytuacją finansową na rzecz naszej. Dlaczego? Rodzi to zawsze wątpliwości, czy kiedy popełnimy jakiś błąd lub sytuacja bez naszej wiedzy wymknie się z pod kontroli. Pomimo niekiedy dylematów czy zaciągnąć zadłużenie czy też nie i wykazać się cierpliwością wiele osób skłania się raczej do kredytowania swoich zamiarów puki mają sprzyjające warunki

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.