Dla kogo kredyt gotówkowy?

Wielu z nas z pewnością zastanawia się, od czego zależy nasza zdolność kredytowa? Jest ona uzależniona od kilku bardzo istotnych czynników, takich jak wiek oraz stan cywilny, wysokości i źródła dochodów jak również ich systematyczności, od naszej historii kredytowej, ale także od celu, na jaki przeznaczymy otrzymaną kwotę. Kredyty gotówkowe przyznawane są najchętniej osobom nie obciążonym innymi zobowiązaniami, lub takim, którzy spłacili wszystkie zaległości w wyznaczonym terminie. One są dla banku najbardziej wiarygodne i to ich wnioski w większości zostaną rozpatrzone pozytywnie. Ważne jest również, aby posiadał konto w banku, w którym stara się o kredyt. Może być to dodatkowym atutem. Każda placówka, zanim podejmie decyzję o przyznaniu kredytu, musi najpierw bardzo dokładnie sprawdzić historię kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Wszelkie niezbędne informacje otrzymują z Biura Informacji Kredytowej. Arto dbać o to, aby nasza historia BIK była jak najlepsza. Aby tego dokonać należy przede wszystkim spłacać raty we wcześniej ustalonych z bankiem terminach, bo to terminowość właśnie ma największe znaczenie w pozytywnej ocenie naszych zobowiązań.

Czysty BIK to podstawa

Składanie wniosków kredytowych w kilku bankach również nie jest najlepszym pomysłem. Każdy z nich wysyła do BIK zapytania dotyczące historii kredytowej każdego klienta, a system dokładnie je zlicza, dzięki czemu, jeśli złożymy kilkanaście zapytań w kilkunastu bankach w krótkim czasie, bank może uznać, że nie jesteśmy za bardzo wiarygodni. Wniosek nasuwa się sam. Jeśli w oczach banku nie jesteśmy klientem wiarygodnym, możemy liczyć się z odmowną odpowiedzią w kwestii przyznania nam kredytu. Kolejną ważną rzeczą może być sprawdzenie, czy nasze nazwisko nie wodnieje czasami w Krajowym Rejestrze Dłużników. Można to sprawdzić online bezpośrednio na stronie KRD. Jedyne co musimy zrobić, to założyć konto na stronie, a po jego zatwierdzeniu przesłać skan dowodu osobistego. Serwisów sprawdzających, czy aby nie zalegamy nigdzie z płatnościami jest więcej, chociażby BIG Infomonitor czy Rejestr Dłużników ERIF. Opłaty za taką weryfikację są w niektórych przypadkach darmowe, czasami jednak przyjdzie nam za nie zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Starając się o jakiekolwiek kredyty gotówkowe, warto pamiętać o wszystkich zasadach, które ułatwią nam szybsze i bezproblemowe otrzymanie wnioskowanej kwoty.

Zobacz także:  Rodzaje kredytów.

Lepsze warunki dla klientów

Jeżeli zależy nam na szybkim załatwieniu wszelkich formalności, warto pomyśleć, aby o kredyt starać się w banku w którym posiadamy już konto osobiste, na które otrzymujemy wynagrodzenie oraz dokonujemy przez nie wszelkich płatności. Dzięki temu bank doskonale wie, że radzimy sobie ze swoimi finansami w stopniu zadowalającym i możemy śmiało wynegocjować dużo lepszą ofertę kredytową. Nie jest oczywiście pewne, że nam się to uda, jednak szanse z pewnością będziemy mieli dużo większe, niż przeciętny klient z ulicy. Kredyty gotówkowe oferują nam wiele rozwiązań. Te z przeznaczeniem na konkretnie określony przez nas cel będą najczęściej tańsze.Aby znacznie obniżyć koszty kredytu, warto zaznaczyć w banku, na jaki cel mają być przeznaczone otrzymane przez nas pieniądze. Oczywiście koniecznością będzie przedstawienie w banku wszelkich dokumentów potwierdzających naszą decyzję, jednak dla obniżenia kosztów kredytu warto spróbować. Tym bardziej, jeśli przed złożeniem wniosku wiemy już na co przeznaczymy kredytowaną kwotę.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.