Dobra chwilówka

Szybka pożyczka wcale nie musi być zła

  • Thursday, March 18, 2021

Straszliwa zaliczka często powstrzymuje młodych Polaków przed zakupem pierwszego domu, a wraz ze wzrostem cen domów w wielu dużych miastach nawet 5% ceny zakupu to zazwyczaj więcej, niż większość ludzi jest w stanie zadowolić. Więc kiedy słyszysz o możliwości kredytu hipotecznego bez zaliczki, jest całkowicie zrozumiałe, że na pewno zechcesz rozważyć tę opcję jako opcję. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym bez zaliczki, aby dokonać najlepszego wyboru dla siebie i swoich finansów.

Czy naprawdę nie istnieją kredyty hipoteczne zaliczkowe?

Zakup domu bez zaliczki nie oznacza, że ​​nie musisz wpłacać zaliczki - oznacza to po prostu, że nie używasz własnej ciężko zarobionej i zaoszczędzonej gotówki do opłacenia zadatku. Oznacza to, że zamierzasz pożyczyć zaliczkę (co najmniej 5%), co w zamian oznacza, że ​​zaciągasz jeszcze więcej długów. Dlatego ważne jest, aby mieć dobrą kondycję finansową, zanim zaciągniesz jeszcze większy dług, niż jest to technicznie konieczne.

Jak działa kredyt hipoteczny bez zaliczki?

Kredyt hipoteczny bez zaliczki działa dokładnie tak samo, jak zwykły kredyt hipoteczny, przy czym przy zamknięciu nie są wymagane żadne pieniądze. Jedyna gotówka, jakiej będziesz potrzebować, to kwota potrzebna do pokrycia standardowych kosztów zamknięcia. Twój kredyt hipoteczny i zaliczka zostaną sfinansowane przez pożyczkodawcę. Jednak rząd nie zezwala Polakom na pożyczanie zaliczki od ich pożyczkodawcy hipotecznego, jeśli ich pożyczkodawcą jest bank lub rządowa firma powiernicza. W związku z tym zamiast pierwszej wpłaty będziesz musiał znaleźć innego pożyczkodawcę. Po znalezieniu alternatywnego pożyczkodawcy i uzyskaniu finansowania potrzebnego do wpłaty zaliczki, po prostu dokonujesz płatności na rzecz alternatywnego pożyczkodawcy, tak jak w banku za kredyt hipoteczny.

Koszt zakupu domu w Polsce

  • Istnieje kilka różnych sposobów uzyskania zaliczki bez konieczności oszczędzania na nią.
  • Linia kredytowa.
  • Możesz zdecydować się na linię kredytową na zaliczkę. Ale nie może pochodzić z tego samego banku, z którego otrzymujesz kredyt hipoteczny.
  • Pożyczka osobista.

To może być dobra opcja dla kogoś, kto ma dobrą sytuację finansową, ale nie chce dłużej czekać z zakupem domu. Karta kredytowa. Jest to prawdopodobnie najgorsza opcja, ponieważ pobranie co najmniej 5% ceny zakupu domu może spowodować, że na lata będziesz zadłużony na karcie kredytowej.

Pożyczka od członka rodziny.

Jeśli masz hojnego członka rodziny, możesz potencjalnie pożyczyć od niego zaliczkę.

Programy rządowe.

W zależności od okolicy, w której mieszkasz, istnieją specjalne programy rządowe, które mogą zapewnić rodzinom o niższych dochodach pomoc w postaci zaliczki.

Pożyczanie za zaliczkę ma swoje zalety, ale mimo to może wiązać się z wieloma wyzwaniami.

Plusy

Koniec z wynajmem! Kiedy musisz wpłacić zaliczkę, może minąć kilka lat oszczędzania, zanim będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na zakup domu. Pożyczając możesz od razu zacząć inwestować i zwiększyć kapitał własny w swoim domu. Zamiast marnować pieniądze na czynsz, każda dokonana przez ciebie płatność idzie na własność domu. Unikasz też ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego - wpłacając zaliczkę w wysokości mniej niż 20%, jesteś zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia na wypadek spłaty kredytu. Pożyczając pełne 20%, nie musisz dodawać ubezpieczenia na wypadek spłaty kredytu hipotecznego.

Zwiększ swoje bogactwo! Dom jest zwykle uważany za jeden z największych aktywów, jakie posiada osoba. Im wcześniej go kupisz, tym więcej kapitału możesz zbudować, co pomoże Ci zwiększyć wartość netto.

Posted by boreljusz at 11:28:55.

  • Thursday, January 14, 2021

W obliczu wciąż panującej pandemii i stóp procentowych zbliżonych do najniższych w historii, teraz jest dobry moment, aby zastanowić się, czy 15-letni kredyt hipoteczny byłby dla Ciebie najlepszy. Podczas gdy większość ludzi postrzega 30-letnie kredyty hipoteczne jako standard, masz wielkie marzenia o posiadaniu domu w krótkim czasie. Teraz pytanie brzmi: „Czy powinienem?”

Stawki kredytu hipotecznego na 15 lat: co oszczędzasz?

Zdolność do spłaty domu w połowie zwykłego okresu jest najbardziej oczywistą korzyścią z 15-letniego kredytu hipotecznego. Ale być może najbardziej znaczącą korzyścią jest zaoszczędzenie tysięcy odsetek przez cały okres trwania pożyczki. Nie tylko dlatego, że termin jest krótszy, ale 15-letnie stopy procentowe zawsze były niższe niż 30-letnie.

Denerwują mnie duże płatności

Świadomość, że Twój kredyt hipoteczny zostanie spłacony w tak stosunkowo krótkim czasie, daje właścicielom domów poczucie niezależności, bezpieczeństwa finansowego i spełnienia. To, czego nie chcielibyśmy, żeby ci to dawało, to poczucie niepokoju.

Wyższa miesięczna rata pozostawi mniej amortyzacji w miesięcznym budżecie niż 30-letni kredyt hipoteczny w innym przypadku. Zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet. Jest to jednak problem, który można rozwiązać. Wielu ekspertów finansowych zaleca utrzymywanie oszczędności na spłatę kredytu hipotecznego na okres od trzech do sześciu miesięcy. W przypadku wahań budżetu lub utraty pracy możesz liczyć na to, że będziesz w stanie spłacać te 15-letnie spłaty kredytu hipotecznego przez co najmniej te trzy do sześciu miesięcy.

Innym możliwym rozwiązaniem jest wysokość zadatku. Niektórzy ludzie wybierają opcje niskiego wkładu po prostu dlatego, że jest to wygodniejsze niż wprowadzenie dużej części zmiany w dniu spłaty raty. Ale jeśli masz możliwość obniżenia o 10% lub 20% zamiast 5%, możesz znacznie obniżyć miesięczną płatność. Dodatkową korzyścią wynikającą z większej zaliczki jest jeszcze większe zaoszczędzenie odsetek przez cały okres trwania pożyczki.

Być albo nie być

Przy wyborze najlepszego kredytu hipotecznego warto ocenić swoją stabilność finansową. Jak przystępne są Twoje przyszłe cele, pamiętając o nieprzewidzianych? Innymi słowy, znajdź swoją strefę komfortu. Aby to zrobić, możesz zadać sobie następujące pytania.

Czy są jakieś długi lub części mojego miesięcznego budżetu, które mogę wyeliminować, aby czerpać korzyści z wyższej spłaty kredytu hipotecznego na 15 lat?

Czy ostatecznie zaoszczędzone pieniądze zrównoważy skutki wyższej miesięcznej płatności, jeśli chodzi o osiągnięcie celów finansowych?

Gdzie lubisz lokować swoje pieniądze? Zamiast od razu nabywać dom na własność, czy wolisz inwestować dodatkowe pieniądze co miesiąc?

Jak bezpieczny lub stabilny jest Twój dochód? Co by się stało, gdybyś stał się bezrobotny lub zarabiał mniej pieniędzy w przyszłości? Czy masz plan awaryjny?

Twój dom nie został zbudowany w jeden dzień!

Pamiętaj, że Twój dom nie został zbudowany w jeden dzień i Ty też nie musisz też tego robić. Już znasz pytania, nad którymi możesz się zastanowić, przygotowując się do poszukiwania domu – zrób więc to rozsądnie i uczciwie wobec samego siebie. Z dodatkowych działań - zredukuj budżet, użyj kalkulatora przystępności, aby znaleźć dobry przedział cenowy, a następnie porozmawiaj z bankierem hipotecznym. Ponieważ może pomóc Ci uporządkować resztę, jak najbardziej warto skorzystać z tej niebywałej możliwości, aby nie mieć wobec tego żadnych wątpliwości – naprawdę powinieneś się zainteresować wszystkim, co dla Ciebie ma znaczenie w kontekście hipoteki.

Posted by boreljusz at 13:39:15.