Dobra chwilówka

Szybka pożyczka wcale nie musi być zła

  • Wednesday, May 15, 2019

Z każdym rokiem banki proponują klientom coraz więcej ciekawych możliwości, jak chodzi o kredyty gotówkowe. Przede wszystkim mogą oni liczyć na wiele ciekawych ofert, wskazywanych przez banki jako promocyjne, które charakteryzują się niskim oprocentowaniem oraz innymi, dodatkowymi możliwościami.

Tak duża różnorodność ofert i coraz korzystniejsze ich warunki dla klientów to wynik przede wszystkim rosnącej konkurencji na rynku kredytów. Aby zdobyć jak największa ilość klientów nie wystarczy jedynie proponować kredyt, oferta musi być znacznie lepsza niż u konkurencji. Wiele banków znacznie obniżyło oprocentowanie swoich produktów oraz rezygnuje z prowizji, szczególnie przy kredytach gotówkowych w niewielkich kwotach, jednak to właśnie one stanowią zarobek banku dlatego też muszą zostać utrzymane na pewnym, gwarantującym odpowiednie dochody poziomie. Ponadto bank podczas opracowywania ofert musi brać pod uwagę tak zwane ryzyko kredytowe. Oparte na statystykach wyliczenia wskazują, które z kredytów obarczone są największym ryzykiem tego, że klienci przestaną je spłacać. Dlatego też zazwyczaj takie oferty maja najwyższe oprocentowanie.

Obecnie każdy bak proponuje klientom przynajmniej kilkanaście kredytów, aby każdy bez trudu mógł wyszukać idealnie dopasowane do swoich potrzeb. W ich ramach klient może regulować na przykład kwotę jak również okres spłaty czy różnorodne opcje dodatkowe. Najczęściej zainteresowane osoby wybierają ubezpieczenie kredytu które również dla banku jest większą gwarancja spłacalności zobowiązania. Dlatego też w wielu sytuacjach ci, którzy zdecydują się na ubezpieczenie mogą liczyć na zmniejszenie oprocentowania kredytu. Zwłaszcza przy wyższych kwotach jest to dla klienta korzystne, ponieważ w rozliczeniu ogólnym płacą mniej.

Poza ubezpieczeniem jedną z ciekawszych opcji jest również możliwość odroczenia spłacania rat na określony czas, co nazywane jest potocznie wakacjami kredytowymi. Klient który regularnie spłaca zobowiązanie może z takiej możliwości skorzystać na warunkach, które są określane w umowie. Taka przerwa nie ma wpływu na historię kredytową klienta, nie występują bowiem tak wpisy informujące o opóźnieniach. Jeżeli więc ktoś zaciąga kredyt, w którego umowie przewidziana jest taka możliwość, może spokojnie i bez obaw o historię w BIK z tego skorzystać. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy z innych powodów pojawia się ważny i przede wszystkim niespodziewany wydatek. Wiele budżetów domowych jest dość obciążonych i czasem jedynym ratunkiem może okazać się zaciągnięcie kolejnego zobowiązania. W takiej sytuacji jednak przerwa w spłacaniu bieżących rat może okazać się dostateczna, aby można było sprostać czekającym wydatkom.

Z pewnością jednak w bardzo uprzywilejowanej sytuacji są osoby korzystające z bankowości elektronicznej. Mogą oni bowiem korzystać z ofert, które są przygotowywane dla nich indywidualnie, z uwzględnieniem ich wydatków. Zazwyczaj tego typu oferty odnaleźć można po zalogowaniu się na własne konto w banku, w odpowiedniej zakładce. Najczęściej jest to obniżone oprocentowanie lub też wyższa niż w przypadku tradycyjnych ofert kwota, bez konieczności przedstawiania zaświadczeń i dochodach. Bank przy konstruowaniu takich ofert bierze bowiem pod uwagę wpływy na konto klienta oraz jego wydatki, do których bez najmniejszego problemu ma dostęp. Ponadto akceptacja takiej oferty nie sprawia większych problemu, w wielu przypadkach bowiem wystarczy jedynie kilka kliknięć myszką, aby dokonać zatwierdzenia oferty i otrzymać kwotę kredytu na konto.

Posted by boreljusz at 14:25:05.